Debiut Poland Coatings Expo. Międzynarodowe kontraktacje i branżowa edukacja

W dniach 5-7 grudnia 2023 roku w Ptak Warsaw Expo odbyła się pierwsza edycja Poland Coatings Expo. Było to międzynarodowe spotkanie branży powłok lakierniczych, farb i zabezpieczeń powierzchni, w którym kontraktacje i branżowa edukacja były priorytetem.

Zrównoważony rozwój lakierni podczas Poland Coatings Expo

Nieodzownym elementem wydarzeń biznesowych organizowanych w Ptak Warsaw Expo jest część edukacyjna. Podczas Poland Coatings Expo realizowana była ona jako Kongres Branży Lakierniczej, czyli spotkanie ekspertów, dzielących się innowacjami i nowymi rozwiązaniami, z których skorzystać może każdy przedsiębiorca działający w branży.

Tegorocznym tematem rozważań był „Zrównoważony rozwój lakierni”. Można było wysłuchać między inny wykładów „Ślad węglowy – czy na pewno problem przyszłości?” (Piotr Nikończuk, ZUT Szczecin), „GemaConnect Dashboard – Inteligentny sposób zarządzania lakiernią” (Sylwester Zmysłowski, PC System) czy „Droga grafenu od pomysłu do wdrożenia w przemyśle automotive” (Piotr Kiljańczyk, NanoSphere). Ponadto, eksperci rozmawiali również o dyrektywie ATEX, udanej modernizacji lakierni proszkowej, technologii VIANT czy optymalizacji procesów lakierowania.

Wspólne rozważania przełożyły się na zacieśnianie relacji biznesowych i debatę ekspertów z uczestnikami na temat indywidualnie dobranych i najkorzystniejszych dla biznesu rozwiązań.

Kontraktacje biznesu podczas Poland Coatings Expo

Ptak Warsaw Expo jako cel postawiło sobie tworzenie branżowych platform do rozwoju biznesu. Poland Coatings Expo było spotkaniem przedsiębiorców działających w sektorze powłok lakierniczych, farb i zabezpieczeń powierzchni. W gronie odwiedzających byli między innymi przedstawiciele i właściciele firm przemysłu maszynowego, samochodowego, chemicznego, wytwarzających produkty z tworzyw sztucznych i kompozytów. Obecni byli również konstruktorzy, lakiernicy czy pracownicy firm galwanizacyjnych i zabezpieczających powierzchnie.

Odbywali oni rozmowy i networking z producentami farb i lakierów przemysłowych, sprzętu do malowania, emaliowania, urządzeń do nakładania powłok ochronnych, komponentów, pigmentów, dodatków do farb, powłok ochronnych i innymi przedsiębiorstwami działającymi w branży. Wśród nich były tak uznane marki, jak TUSZKO, EUROIMPIANTI, Ecoline, Sames, PCS, VERNITECH, ICH Poland, Silitex, BARIL, Eko-Color, OEX, NIKO czy ICRO.

W dogodnych dla rozwoju biznesu warunkach przedsiębiorcy nawiązywali nowe relacje, rozbudowywali sieci kontaktów o wartościowe leady i podpisywali umowy na zasadach kontraktacyjnych. Przez trzy dni Poland Coatings Expo w evencie wzięło udział 3 120 odwiedzających i 83 wystawców. Wydarzeniu dedykowane było 20 tysięcy m2 powierzchni wystawienniczej Ptak Warsaw Expo.

Więcej informacji na temat kolejnej edycji Poland Coatings Expo już wkrótce!